מה זה פודקאסט? או פודקאסטים שאהבתי

מה זה פודקאסט?

את המושג ׳פודקאסט׳ שמעתי בפעם הראשונה מחבר בשיחת חולין קצרה ליד הרכבת. מדבריו היה נשמע שבטח אני יודע מה זה: "… אני מעביר את הנסיעה בהאזנה לפודקאסטים מעניינים" או משהו כזה הוא אמר. לא היה לי זמן לשאול, אבל אמרתי לעצמי שאני צריך לבדוק במה מדובר.

באחד הלילות אח"כ לא הייתי עייף, וחשבתי שהנה הזדמנות טובה לבדוק במה מדובר.
בהתחלה זה היה נוראי. בחיפוש ביוטיוב עלו לי כל מיני פודקאסטים של גיימרים, שלקח לי כמה דקות להבין אם הבן אדם שמדבר הוא בדרן ציני או שזה אמיתי. זה היה אמיתי. לקח לי קצת זמן לשוטט עד שמצאתי כמה כאלה שבהחלט שווים האזנה.
חשבתי שיהיה נחמד לשתף אתכם במה שאני אוהב לשמוע ולמה (ואם יש לכם עוד המלצות אשמח כמובן J)

הפודקאסט ששמעתי הכי הרבה פרקים ממנו נקרא פופקורן של ליאור פרנקל
זה פודקאסט שבו ליאור מראיין אנשים עם קריירות מסוגים שונים ומעבר להזדמנות לטעום מכל מיני תחומים ועולמות, אנשים משתפים גם במשברים או קשיים שהיו להם בדרך, בטעויות שעשו ושלמעשה בצורה כזאת או אחרת הובילו אותם להצלחה או לדרך להצלחה שבה הם נמצאים היום. איך הם התמודדו עם פחדים ועוד. אפשר לשאוב מההאזנה הרבה תובנות.
לדעתי זה מתאים ליזמים / אנשים שיש להם רעיון שהם רוצים להוציא אותו לפועל / אנשים שמפתחים את עצמם ו/או את הקריירה שלהם /  אנשים שרוצים שינוי קריירה / אנשים שמרגישים שבעולם החדש, דברים עובדים אחרת מהעולם הישן ורוצים להתחבר לשינוי, ובכלל כל מי שאוהב לשמוע אנשים מעניינים ועל הדרך שלהם יכול ליהנות ולהפיק תועלת מהאזנה לפודקאסט הזה.

אז אם אני ממליץ על פופקורן אשתף בפרק שאהבתי שבו המרואיין אור פרי, מסביר על CBT  וגם על ACT  שזה שיטת טיפול שכל שמטרתה להגביר את הגמישות המחשבית שלנו.
יש בפרק כל מיני דוגמאות למצבים, כמו למשל אדם שיש לו לחץ וחרדה לקראת ראיון עבודה או משהו שמלחיץ, איך בעזרת השיטה אפשר להתמודד טוב יותר.
ולא רק פגישה או אירוע מלחיץ – כל מי שסובל לפעמים מחרדות, פחדים וקושי להתמודד עם רגשות האזנה לפרק הזה יכולה לסייע להתמודד טוב יותר ובעיקר להבין מה ההבדל בין אני לבין המחשבות שלי.
האם אני זה המחשבות שלי?

אז אם סיקרנתי:

על חרטות, על ״תקיעות״, ועל דרכי חשיבה שיכולות לעזור לנו לזוז קדימה בכיוון שאנחנו  רוצים… איך לייצר חיים בעלי משמעות וסיפוק.

הפודקאסט של גל דרורי ואיריס שפירא

פשוט לחיות בריא

אז את הרשומה הזאת אני מעדכן הרבה אחרי כתיבת הפוסט הנוכחי

אבל גאה להזמין אתכם לפודקאסט של איריס ושלי:

רפואה סינית

אחרי ששמעתי כמה פודקאסטים, התחלתי לחפש תוכניות על רפואה סינית. באנגלית יש כל מיני ואני עדיין מאזין מדי פעם לתוכניות שונות. עדיין לא מצאתי משהו שהעיף אותי ושאפשר להתמכר אליו כמו אל סדרת טלוויזיה טובה.
היו לי מחשבות לעשות בעצמי פודקאסט בעברית ואפילו התחלתי לקדם את זה, אבל זה לא זרם בצורה חלקה, והתחלתי לשמוע קולות ממטפלים בקהילה של כאלה שמתכננים לעשות את זה בעצמם. אז בינתיים אני מצפה שיתחילו בפרוייקט המבורך הזה וכשזה יקרה אני אעדכן כאן את הטקסט ואוסיף קישור לשם.

אם אתם מטפלים וקוראים את זה, ואתם מכירים פודקאסט טוב באנגלית אז אשמח אם תשימו כאן קישור או תרשמו את שם הפודקאסט בתגובות לבלוג.

רוחניות ותודעה

רדיו מהות החיים

שווה להאזין, גם אם לא התחברתם לתוכנית הראשונה אז כדאי להקשיב לכמה ולחפש מה הכי מתאים לכם, יצא לי כמה פעמים לסגור או להעביר קדימה חלק מהתוכניות ששמעתי.
ויצא לי גם ללמוד דרך שם דברים חדשים, רעיונות ולהכיר טוב יותר שיטות טיפול שונות וגישות שונות לגבי התודעה שלנו.

אחד התכנים המומלצים שיצא לי להאזין לאחרונה זה גלי מוח עם ד"ר בלתאזר תירוש בפודקאסט על מה שבין התודעה שלנו והתפתחות בחקר המוח

התוכנית גלי מוח מציגה מפגש מעניין בין מחקרים מחקר המוח, אלינו, בני האדם, ואיפה זה פוגש אותנו, ומה זה יכול לאפשר לנו במסע החיים שלנו.
אני מאוד אהבתי שהפרקים נפתחים בסיפור קצרצר עם תובנה או מוסר השכל. אז אפילו אם יש לכם כמה דקות להאזין זה כבר שווה כדי לפתוח את התודעה.

חינוכית פודקאסט

שאפו, באמת ראוי להערכה.

ערוך בצורה מצוינת. אפשר לבחור אם בא לכם משהו ארוך או אפילו משהו קצר שבכמה דקות שאתם שוטפים כלים אתם יכולים ללמוד משהו חדש שלא ידעתם.

בערוץ הזה יש גם תכנים שיכולים להתאים אפילו לילדים, והם עשויים בצורה טובה שחלקם מתאימים ממש גם למבוגרים.
בתוך הערוץ של החינוכית אני רוצה להמליץ על התוכנית ראש מלא סיפורים

עוד לא שמעתי הכול, והתחלתי עם שירה גפן והתלהבתי ולכן חשבתי להמליץ.
אנחנו כמובן קוראים סיפורים למיה, אבל האבא החכמולוג לפעמים עייף, או לפעמים כבר קראתי סיפור והיא עדיין עייפה, והזמן עובר… אז לפעמים אני שם סיפור בטלפון. לפני עידן הפודקאסטים הייתי שם ביו-טיוב. עכשיו מצד אחד זה נחמד שיש ביוטיוב המון סיפורים, אבל חלקם מסופרים בצורה גרועה, הרבה מהסיפורים ביוטיוב נקראים על ידי גברים, שבתחושה שלי, עושים זאת בשביל מטרה כלכלית. ולשמוע סיפור בערוץ של החינוכית זו באמת רמה אחרת.

אגב, אם כבר אני מספר על החוויה האישית שלי, אז אני רוצה לשתף שמאז שנולדה לי ילדה אני חווה הרבה זכרונות מהילדות שלי. ערב אחד נזכרתי שכשהייתי קטן אמא שלי גם שמה לנו קלטת עם סיפורים וזכרתי שאהבתי במיוחד את ׳הנשיקה שהלכה לאיבוד׳. הבת שלי גם אוהבת את הסיפור הזה וזו גם הזדמנות בשביל אבא שלה לקבל נשיקה (:
אבל המוזיקה בסיפור הזה היא קצת מפחידה, ושהקשבתי לשאר הסיפורים הייתי עוד יותר בשוק. תאזינו בהזדמנות… עדיין לא גיבשתי דעה על סיפור ילדים שנפתח בשורה "החתולה ציפי מתה…" אבל ברור לי שזה לא סיפור שאשמיע לבת שלי סתם בשביל הכיף ובטח שלא לפני השינה…

הערה מדנה אחותי היקרה: סתם כבדרך אגב, הסיפורים השונים בספר אמורים לעזור להתמודד עם דברים שהילדים חווים. אני למשל מאד התחברתי לילדת ההפך וזה עזר לי להבין דברים על עצמי. הנשיקה שהלכה לאיבוד מראה לילד שהוא לא תמיד רוצה או מצליח להביע אהבה.  והחתולה פיצי.. קורה שחיות ואנשים מתים וסיפורים כאלה עוזרים לילד להבין ולהתמודד ולפתח שיחה על נושא קשה כמו מוות.

ובנימה אופטימית זאת, אחזור להמלצה שלי: סיפורים ושירים מאת שירה גפן

אם יש לכם פודקאסטים מומלצים שאתם חושבים שיכולים להתאים לי או לאנשים שעוקבים אחרי הבלוג שלי, אשמח אם תרשמו המלצה כאן בתגובה או שתרשמו לי בפרטי

האזנה נעימה לכולם (:

תגובה אחת בנושא “מה זה פודקאסט? או פודקאסטים שאהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s